Perspektywy zatrudnienia Pit Bossów w kasynach

Pit boss to specjalista, którego obowiązki zawodowe obejmują nadzorowanie pit (grupy stołów hazardowych w kasynie), który jest odpowiedzialny za zapewnienie, że gry są rozgrywane zgodnie z określonymi zasadami bez ich naruszania.

Otwiera i zamyka stoły do ​​gier, zarządza personelem gier (w szczególności koordynuje działania krupiera lub dealera), wchodzi w interakcje z powiązanymi usługami: monitoring wideo, ochrona, kasa, hostessy itp. Pit Boss pośredniczy w sporach między graczami, graczami i personelem. Specjalista podlega bezpośrednio kierownikowi zmiany.

Obowiązki i odpowiedzialność szefa pitu zależą od miejsca i polityki zarządzania. Pit boss odpowiada za zachowanie pracowników, ich wygląd i stan pracy, obserwuje i pilnuje, aby dealerzy pracowali prawidłowo i nie popełniali błędów. Szef kopalni sprawdza pracowników kopalni pod kątem oszustw. Ponadto planuje przerwy dla całego personelu kopalni, terminowe wyjście krupiera na miejsce pracy, a także kontroluje przybycie pracowników do pracy i ogłasza koniec zmiany roboczej.

Pit boss musi szybko reagować na działania graczy próbujących w jakikolwiek sposób oszukać kasyno. Współpracując ze służbą bezpieczeństwa i służbą nadzoru wideo, szef pitu musi powstrzymać niewłaściwe zachowanie graczy i / lub łamanie zasad gier i wizyt w kasynie. Pit boss nadzoruje również grę high rollerów (klientów, którzy obstawiają bardzo duże zakłady w kasynie), może zapewnić graczom pewne korzyści. Do obowiązków pit bossa należy również: rozpatrywanie reklamacji klientów i rozwiązywanie związanych z nimi problemów; uspokajanie niespokojnych klientów; powitanie przychodzących i wychodzących graczy.

Doświadczenie

Pracuj jako sprzedawca, inspektor, asystent. Doświadczenie w kasynie jest podstawowym warunkiem zostania pit bossem. Dlatego kariera pit bossa zaczyna się od stanowiska dilera. Duże kasyna czasami mają przejściową pozycję zwaną „asystentem pit bossa” lub „supervisorem”, co jest również niezbędnym krokiem w zdobywaniu doświadczenia jako pit boss.

Wymagania

Znajomość zasad, technik i matematyki gier; umiejętności komunikacyjne, umiejętność komunikowania się z ludźmi; umiejętność zarządzania personelem; lojalność wobec polityki kasyna; umiejętność kontrolowania wydarzeń i prawidłowego reagowania na niestandardowe sytuacje. Pożądana jest znajomość języka obcego.

Na wysokość wynagrodzenia ma bezpośredni wpływ położenie geograficzne, wielkość i prestiż kasyna, obowiązki i doświadczenie specjalisty. Kierownik zmiany, kierownik ds. szkoleń, kierownik ds. personelu, kierownik ds. PR, szef pitu w bardziej dochodowej firmie.

Perspektywy pracy pit bossów są dwojakie. Po zdobyciu doświadczenia niektórzy profesjonaliści wolą pracować w większych lub bardziej prestiżowych kasynach, gdzie z reguły ich dochody rosną. Innym sposobem rozwijania kariery jako szef pitu jest stanowisko menedżera w Twojej firmie.

W przypadku niektórych kasyn są to karty, ruletka, emocje i niekończąca się gra z fortuną. Inni kojarzą to ze sztucznym światłem, brakiem zegarów, chłodem i sterylnością. W końcu nic nie powinno odwracać uwagi od gry: nie spać (dlatego jest zimno); ani czasu (stąd zasłonięte okna), ani nieistotnych szczegółów (czystość jako obowiązkowy atrybut zakładu hazardowego). Grając w centrum tego świata. I nie ma nic ważniejszego. Aby gra mogła trwać dalej, aby szczęście mogło się w pełni zamanifestować, ten świat musi być wspierany przez dobrze funkcjonującą pracę zespołu kasyna.

Krupier kontroluje przebieg gry na osobnym stole do gry. Takich stolików w hali może być całkiem sporo, dlatego koordynacją całej strefy gry, a co za tym idzie wszystkich krupierów, zajmuje się pit boss.

Prawdopodobnie nie można od razu zostać pit bossem. Ta pozycja to rodzaj promocji. Najpierw musisz przejść przez szkołę krupierów i pracować jako dealer. Krupier to krupier, osoba, która gra po stronie kasyna, a raczej rozdaje karty i monitoruje wypłatę wygranych.

Previous Article
Top 5 najpopularniejszych kasyn na świecie