Czy krupier może trafić określoną liczbę na ruletce?

Dotknijmy niesamowitego świata legend, które rozwinęły się w kasynie. Sprzedawcy i klienci kochają tworzenie mitów i często naprawdę wierzą w historie, które wymyślają.
Zacznijmy od opowieści o zręcznych krupierach wybijających dowolne liczby na rzucie. Ogólnie porozmawiajmy o snajperach.

Wielu odwiedzających jest przekonanych, że doświadczony krupier może trafić dowolną liczbę piłek, a przynajmniej swoich sąsiadów. Ciągle słyszałem takie oskarżenia pod adresem mnie, chociaż nigdy nie byłem doświadczonym dilerem, bo siedziałem na tym stanowisku przez około rok, a potem zacząłem rosnąć. Przez cały rok ćwiczyłem w ruletkę, ale nie osiągnąłem takiego poziomu umiejętności. Ale zgadzam się, że rok to za mało, aby zostać ekspertem w jakiejkolwiek dziedzinie.

Przyznaję też: nie można zaprzeczyć temu, czego sam nie widziałeś. Być może są krupierzy, którzy potrafią zdziałać cuda na ruletce. Nie znam takich ludzi, chociaż miałem okazję porozumiewać się z prawdziwymi profesjonalistami, którzy uczyli się rzemiosła w fajnych amerykańskich szkołach i pracowali w instytucjach światowej sławy. Żaden z nich też nie znał takich mistrzów.
Powiem Ci, dlaczego w ruletce bardzo trudno trafić określoną liczbę kulką:

  • Czas trwania wirowania – Krupier musi wykonać kilkadziesiąt obrotów na torze ruletki. W przeciwnym razie runda gry będzie za krótka. Jak rozumiesz, im częściej wyrzucasz piłkę, tym trudniej jest ustalić trajektorię jej ruchu.
  • Deflektory – Tak zwane deflektory są instalowane na powierzchni kotła ruletki. Z reguły są to metalowe występy w kształcie rombu lub owalne. Znajdują się one równolegle lub prostopadle do toru, naprzemiennie w tych pozycjach. Kiedy piłka zwalnia i opuszcza tor, prawie zawsze trafia w deflektor. Niezwykle trudno jest przewidzieć, dokąd odleci po zderzeniu. Nie mniej trudne jest przedostanie się między deflektory.
  • Cechy komórek – W prawie wszystkich modelach ruletki boki między komórkami są bardzo niskie i zaokrąglone. Piłka z łatwością przeskakuje nad nimi, a czasami uderza w bok i odlatuje w przeciwnym kierunku. W niektórych modelach komórki wyglądają jak trójkątne wgłębienia, a boki są wybrzuszeniami tej samej wielkości i kształtu. Piłka przelatuje nad nimi jak szalona. Nawiasem mówiąc, klienci nienawidzą tych ruletek.
  • Materiał kulek – Tradycyjnie kulki są wykonane z kości słoniowej. Tańsze opcje są wykonane z tworzywa sztucznego. Aby utrudnić życie krupierom próbującym trafić w określone liczby i klientów wizualnej balistyki, deweloperzy wpadli na pomysł stworzenia kulek teflonowych. Nie są one bezpodstawnie uważane za najmniej przewidywalne. Kiedy spadają, mogą przez długi czas mówić w celach, skacząc w różnych kierunkach. Po prostu nie da się kontrolować ich ruchu. Nierzadko teflonowe kulki po zderzeniu z deflektorem wylatują z kociołka ruletki (widziałam jak rozbijają szklanki, dostają się klientowi do oka czy filiżankę kawy).
  • Czynniki zewnętrzne – nie zapominajmy o okolicznościach, w jakich zwykle musi pracować dealer. Hałas zakłóca koncentrację. Obecność pit bossa i klientów sprawia, że ​​czują się swobodnie. Nie możesz oddać niczego, co zamierzasz „występować”. Nadzór wideo nie śpi i ma możliwość badania powtórzeń. Wszystko to komplikuje sytuację.

Jaki jest wynik? Czy krupier może wybić poprawną liczbę?

Niezwykle trudno jest wejść w dobrze zdefiniowaną liczbę za pierwszym razem. Chyba że szczęście przyczyni się do umiejętności.
Co więcej, jeśli krupier działa zgodnie z zasadami kasyna, a ruletka jest odpowiedniej jakości, nie będzie w stanie regularnie trafić nawet w określony sektor. Ale jeśli nauczy się częściej rzucać piłką w jakimś obszarze co najmniej dziesięciu lub dwudziestu liczb, jego wspólnik spośród klientów będzie mógł stale bić kasyno.W związku z tym nie należy lekceważyć możliwości krupiera, ale też nie należy wierzyć w opowieści o fenomenalnej celności rzutu.