Zakłady sportowe i kasyna online: czy można na tym się wzbogacić?

Branża hazardowa, obejmująca kasyna online i zakłady sportowe, aktywnie się rozwija. Świadczy o tym dominacja ich reklamy w Internecie. Na przykład wiele kasyn płaci za kopiowanie pirackich filmów w celu umieszczenia ich filmów w witrynach kin online. A podczas pandemii, kiedy ludzie zaczęli częściej surfować po Internecie, bukmacherzy i kasyna zaczęli aktywnie kupować reklamy w popularnych zasobach. Wszystko to świadczy o wysokich dochodach w tej dziedzinie. Ale czy wygrywają klienci? Próbowaliśmy dowiedzieć się, jak ten biznes działa w Rosji.

Jaka jest istota branży hazardowej

Na pierwszy rzut oka zakłady sportowe i kasyna online łączy tylko przynależność do hazardu. Jednak łączy je więcej, niż się wydaje.

Według Nazili Nurmamedovej, prezesa firmy zajmującej się obciążeniami zwrotnymi NES, zakłady sportowe to obstawianie wyników wydarzeń sportowych. Bukmacherzy oferują swoim klientom (lepszym) wybór z listy alternatyw.

Klienci bukmacherów obstawiają pieniądze na wybrane opcje, a jeśli się spełnią, wygrywają więcej niż obstawiają. A w przypadku utraty odpowiednio stracić pieniądze. Zakłady są obstawiane na różne wydarzenia, a nawet grupy wydarzeń, a wysokość wygranych zależy od ustalonych kursów.

W przeciwieństwie do zakładów sportowych w kasynie, gracze (gracze) próbują odgadnąć losowe zdarzenia. Uczciwość kasyna musi być zweryfikowana ekspertyzą: w placówkach offline weryfikuje się plansze do gier, w placówkach online programy generujące liczby losowe – wyjaśnia nasz rozmówca.

Jaki jest haczyk

Większość graczy stawia zakłady online – za pośrednictwem stron internetowych i aplikacji mobilnych. Jednocześnie klienci są zmuszeni całkowicie polegać na uczciwości organizatorów – mówi Nazila Nurmamedova. Betters może mieć tylko nadzieję, że bukmacherzy uczciwie przeliczą zakłady według oficjalnych stron internetowych turniejów. A gracze wierzą w obietnice kasyna, które zapewnią 95-97% RTP (Return to Player – procent zwrotów dla graczy).

– Bukmacherzy i kasyna online wykorzystują słabą pozycję graczy. Ci pierwsi mogą opóźniać przyjmowanie zakładów, aby zmienić kurs na swoją korzyść, ustawić kursy nieporównywalne z rzeczywistymi prawdopodobieństwami, przyciągnąć jaskrawą, emocjonalną reklamą, pozostawiając matematyczne obliczenia w cieniu. Te ostatnie używają maszyn ze skryptami, w których administratorzy witryn kontrolują szanse na kombinacje, wyjaśnia Nurmamedova.

Od 2007 roku kasyna online są w Rosji zakazane, a bukmacherzy mogą przyjmować zakłady online tylko wtedy, gdy mają licencję Federalnej Służby Podatkowej. Ale większość tych biur jest zarejestrowana na morzu, gdzie dozwolona jest rejestracja kasyn w Internecie. Organizacje te mogą swobodnie oszukiwać graczy, zmieniać kwoty na kontach osobistych lub pokazywać w historii transakcji zakłady, których klient nie postawił. – Z takimi przypadkami mamy do czynienia na co dzień – dodaje prezes NES.

Zmiany w przepisach, które weszły w życie w 2018 r., zakazały bankom i systemom płatności przesyłania pieniędzy między osobami fizycznymi a nielegalnymi operatorami kasyn online. Następnie, aby otrzymywać wypłaty od ludności, nielegalni imigranci tworzyli całe sieci firm pośredniczących, którym kredytowane są pieniądze. Odpisy z kart klientów są dokonywane jako zakupy w kategoriach „restauracje”, „usługi finansowe”, „uroda i zdrowie” itp. Pozwala to akceptować płatności z kart dowolnych banków i w dowolnej ilości, z pominięciem systemów bezpieczeństwa , mówi Nazila Nurmamedova.

Na początku 2021 r. Bank Centralny rozpoczął oczyszczanie rynku z szarych płatności do nielegalnych kasyn online i bukmacherów. Na tym tle organizatorzy z tej branży przestali przyjmować płatności w jakiejkolwiek innej walucie niż bitcoin i praktycznie zawiesili swoją pracę. Jednak szefowa Banku Centralnego Elvira Nabillina przyznała, że ​​nielegalne transakcje mogą być kontynuowane poprzez przelewy z karty na kartę do osób fizycznych, w które sami nielegalni imigranci nie są już bezpośrednio zaangażowani.

Previous Article
Jak poprawnie obstawiać w kasynie online